معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

سایت شطرنج رخ

 

مسابقات قهرمانی تیمی آسیا ژائوژوانگ - چین 2012

  

سایت شطرنج رخ  دور هشتم: پیروزی آقایان ،شکست بانوان

 

آقایان: تیم آقایان ایران یکبار دیگر با ترکیبی جدید در این دوره از مسابقات  در دور هشتم مسابقات قهرمانی شطرنج ملتهای آسیا پشت میز مسابقه قرار گرفت. احسان قائم مقامی،سید جواد علوی مقدم،پوریا درینی و مرتضی محجوب در ترکیب این دور توانستند تیم کره را 3.5-0.5 شکست دهند.در بازیهای این دور قائم مقامی نتوانست از پس استاد فیده "خوزه کاماچو کولادوس"(2353) بر آید و با تساوی متوقف شد تا تنها نیم امتیاز کره ایها در میز اول رقم بخورد.سیدجواد علوی مقدم بر "سانقون لی"(2137) بازیکن بدون عنوان کره در میز دوم فائق آمد.پوریا درینی بر استاد فیده "مونخبات چوگدووف"(2245) چیره شد و مرتضی محجوب کار سختی را در برابر "چانقوم کیم"(1791) پیش رو نداشت.تیم کشورمان با این پیروزی در فاصله یکدور به پایان رقابتها با کسب 9 امتیاز خود را تا مکان پنجم بالا کشید و در دور آخر باید به مصاف قزاقستان تیم پنجم جدول آغازین رقابتها با معدل ریتینگ 2538 برود.ملی پوشان شطرنج کشورمان اگر در این بازی هوشیار باشند، مقام سوم دور از دسترس نیست.گفتنی است تیم قراقستان هم با 9 امتیاز و با احتساب امتیازشکنی یک پله پایینتر از ایران در مکان ششم جدول رده بندی قرار دارد.

در بازیهای دور هشتم چین1 با نتیجه 2.5-1.5 و به سختی از پس اندونزی بر آمد."یو ونگ" در برابر "ژو ژنگ" مساوی کرد و استاد بزرگ "چیائو لی"(2703) شکست سختی را از استاد بین المللی "کوین گو"(2426) متحمل شد. هند 3.5-0.5 مغولستان را از پیش رو برداشت. تنها نیم امتیاز مغولها را استاد بین المللی "بایاسایخان گوندووا" در برابر استاد بزرگ "کریشنان ساسیکیران" به دست آورد.ویتنام 3.5-0.5 بر قزاقستان غلبه کرد.چین2 با حساب 4-0 هنگ کنگ را درهم کوبید.عراق با نتیجه 3.5-0.5 یمن را از پیش رو برداشت و اندونزی 4-0 چین تایپه را شکست داد.در پایان دور هشتم و یک دور به پایان رقابتها چین1 با 15 امتیاز همچنان در صدر قرار دارد.هند با 13 امتیاز چشم به لغزش این تیم در دور آخر دارد و چین2 با 11 و ویتنام با 10 امتیاز سوم و چهارم هستند.

 

 

بانوان: نیم امتیاز ساراسادات خادم الشریعه در مقابل استاد بین المللی "یوآ ونگ"(2375) و سه شکست دیگر، بازیکنان تیم ملی بانوان کشورمان باعث شد تا این تیم  در ادامه ناکامیهای خود با نتیجه 3.5 بر 0.5 از چین2 شکست خورد.پورکاشیان از استاد بزرگ بانوان "ژونگی تان"(2430) شکست خورد.شایسته قادرپور در برابر "یوئه ونگ"(2364) حرفی برای گفتن نداشت و باخت. میترا حجازی پور هم نتوانست امتیازی از استاد بزرگ بانوان "غی گیو"(2360) بگیرد و مغلوب شد.بدین ترتیب تیم بانوان کشورمان در فاصله یک دور به پایان رقابتها در حالی که دستش از عنوان کوتاه است با 6 امتیاز در مکان هفتم ایستاده است و در دور آخر در یک بازی تشریفاتی و تنا برای اعاده حیثیت به مصاف قزاقستان خواهد رفت.

در دیگر دیدارهای دور هشتم ، چین1 ، بخت نخست قهرمانی مسابقات با نتیجه 3.5 بر 0.5 هند بخت دوم قهرمانی مسابقات را در واقع تحقیر کرد.نیم امتیاز هندیها را "ماری آن گومز" در برابر "ییژین دینگ" به ثمر رساند.چین3 با نتیجه 2.5-1.5 سنگاپور را از پیش رو برداشت و اندونزی 3-1 قزاقستان را شکست داد.

در پایان دور هشتم چین1 مقتدرانه با 16 امتیاز در فاصله یکدور به پایان رقابتها قهرمانیش را مسجل کرده است.چین2 و هند با 12 امتیاز و با احتساب امتیازشکنی در مکانهای دوم و سوم قرار دارند و چین با 11 امتیاز در مکان چهارم ایستاده است.

نتایج دور هشتم / نتایج و قرعه تمامی دورها / جدول رده بندی

 

گفتنی است بازی دور آخر مسابقات قهرمانی شطرنج ملتهای آسیا در بخش آقایان و بانوان راس ساعت 6:30 صبح شنبه 6 خردادماه به وقت تهران آغاز می شود.


برای مشاهده گزارش دورهای اول تا سوم کلیک کنید.

برای مشاهده گزارش دورهای چهارم تا ششم کلیک کنید.


سایت شطرنج رخمرتبط :ارسال شده در مورخه : شنبه، 6 خرداد ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 گرنک 2015  [ چهارشنبه، 15 بهمن ماه، 1393 ] 205 مشاهده
 مسابقات قهرمانی جوانان جهان  [ پنجشنبه، 17 مهر ماه، 1393 ] 198 مشاهده
 دور چهارم مسابقات کلاسیک لندن ۲۰۱۱؛  [ جمعه، 18 آذر ماه، 1390 ] 685 مشاهده
 شطرنج از حضور در المپیک 2020 بازماند  [ جمعه، 5 تير ماه، 1394 ] 505 مشاهده
 المپیاد تیمی نوجوانان جهان  [ دوشنبه، 31 تير ماه، 1392 ] 596 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب