معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

سایت شطرنج رخ

 

آناند در کنفرانسی مطبوعاتی در هند:

کاسپاروف از بازنشستگی پشیمان است

 "ویسواناتان آناند" برنده پنج دوره مسابقه عنوان قهرمانی شطرنج جهان به گفته های "گری کاسپاروف" در طول مسابقات قهرمانی شطرنج جهان در مسکو حمله کرد و  گفت:" اظهار نظرهای کاسپاروف برای جلب توجه و از سر یاس و پشیمانی از بازنشستگی از شطرنج حرفه ای می باشد."" 


"گری کاسپاروف" قهرمان اسبق شطرنج جهان در طول مسابقه قهرمانی شطرنج جهان در مسکو که بین "ویسواناتان آناند" و "بوریس گلفاند" در مسکو و در گالری تریتیاکوف برگزار شد، در سخنانی انتقادآمیز عنوان کرده بود که مدافع عنوان قهرمانی شطرنج جهان انگیزه کافی برای بازی ندارد و درسال های اخیر در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
پایگاه تایمز هند به نقل از "آناند" در یک مصاحبه مطبوعاتی پس از بازگشتش به هند عنوان کرد: "کاسپاروف با اینگونه گفته ها به دنبال جلب توجهی است که زمانی به هنگام فعالیت به عنوان یک بازیکن حرفه ای شطرنج به دست می آورده است".
  "آناند" در ادامه عنوان کرد که انتقادهایی که نسبت به بازی وی در طول مسابقات قهرمانی شطرنج جهان میشده  را جدی نمی گرفته است و ابراز نمود: "من در طول مسابقات هیچگونه اخباری را در وبسایتها دنبال نمی کردم و دلیل آن دوری از اظهار نظرهای منفی و تمرکز بر روی بازیها بود.البته در طول کنفرانس مطبوعاتی پس از هر بازی سوالاتی می شد که به خوبی این انتقادها را متوجه می ساخت.
"آناند" بسیاری از این اظهار نظرها را اشتباه و به دلیل ارزیابی غلط از قدرت بازی بوریس "گلفاند" دانست و عنوان کرد که من می دانستم که بازی با "گلفاند" سخت خواهد بود چرا که وی به خوبی و با تمامی توان تدارک دیده بود. وی افزود: "باید جوری با این اظهارنظرهای منفی مقابله می کردم و بهترین راه دوری از آنها و تمرکز بر روی بازی بود. پیروزی بر آناند به خوبی به این انتقادها پاسخ داد".
"آناند" در مورد دفاع از عنوان قهرمانیش در سال 2014 و برای ششمین بار گفت که با تمام توانش را برای دفاع دیگر باره از عنوان قهرمانی جهان به کار خواهد گرفت و روشن است که هیچ برنامه ای برای بازنشستگی از شطرنج حرفه ای ندارد، چرا که دلیلی برای این کار نمی بیند. همچنین برنده پنج دوره مسابقه قهرمانی شطرنج جهان در مورد گفته های "کاسپاروف" در حالی که لبخند به لب داشت افزود: "کاسپاروف پس از بازنشسته شدن از شطرنج حرفه ای در سال 2005 سعی داشت تا مرا نیز در سال 2011 بازنشسته کند. او از کنار گذاشتن شطرنج پشیمان است و علاقه اش به شطرنج را از دست داده است شاید دوباره بازی کند من قصد پاسخگویی به انتقادات را ندارم اما اگر شما به عنوان یک شخصیت مهم مورد توجه عمومی باشید باید پوست کلفت شوید".
"ویشی آناند" همچنین اظهار داشت که قهرمان جهان مرعوب این انتقادها نخواهد شد.•    منبع : The Times of India

برگردان: شطرنجیان

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 16 خرداد ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 گفت وگو با دو مدال آور مسابقات دانش آموزی  [ دوشنبه، 27 مهر ماه، 1388 ] 892 مشاهده
 قائم مقامی: نماینده 70 میلیون ایرانی هستیم .  [ دوشنبه، 26 مهر ماه، 1389 ] 1106 مشاهده
 رییس فدراسیون شطرنج:  [ چهارشنبه، 7 دي ماه، 1390 ] 847 مشاهده
 گفتگوی استاد بزرگ ایران با خبرگزاری  [ شنبه، 22 خرداد ماه، 1395 ] 194 مشاهده
 گفت و گو با مجری و سرداور مسابقات جام خزر  [ يكشنبه، 3 اسفند ماه، 1393 ] 206 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب