معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

بیست و یکمین دوره مسابقات شطرنج لیگهای استان گیلان

لیگ برتر گیلان ( ریتد ) لیگ یک گیلان - لیگ دو گیلان

بزرگداشت بانی مسابقات لیگ در گیلان اسماعیل صفرزاده

7 مهر 1391هیئت شطرنج استان گیلان

اهداء جوایز لیگهای سال 1390 در افتتاحیه مسابقات 1391

انتخاب بازیکن اخلاق سال 1390

سایت شطرنج رخ

آیین نامه مسابقات در ادامه متن :هدف از تنظيم آئين نامه ، آشنايي سرپرستان، مربيان و بازيكنان با نحوه برگزاري مسابقات مي باشد. اميدواريم كه اين تلاش ها قدم مثبتي در جهت بالندگي ورزش شطرنج باشد  
مسابقات ليگ های (برتر، اول و دوم) استان به صورت دوره اي طبق برنامه اي كه اعلام خواهد شد ، برگزار مي گردد.
1) مسابقات لیگ استان در روزهای جمعه هر هفته طبق برنامه زمانبندی اعلام می گردد.
2) مسابقات تحت هر شرايطي برگزار مي گردد(چنانچه به دليل عوامل طبيعي و ديگر عوامل غير قابل پيش بيني مسابقه تعطيل شود، هیأت استان و یا مسئول لیگ تاريخ و محل مسابقه را تعيين و به تیم مربوطه اعلام خواهد نمود) ضمناً مسابقات به صورت متمركز يا غير متمركز برگزار مي گردد.(در صورت مشورت با تیم ها)
3) در صورتيكه تيم نتواند به دليل موجه بر سر مسابقه حاضر شود، سرپرست يا مسئول تيم بايد حتماً تا پايان همان مسابقه دلیل عدم حضور تيم خود را به مسئول برگزاري مسابقات اطلاع دهند در غير اين صورت تيم مذكور بازنده مي گردد.
4) هر تيم از 4 بازيكن اصلي ‌2 بازيكن رزرو تشكيل مي گردد كه بايستي يك هفته قبل از شروع مسابقات اسامي سرپرست ، مربي و بازيكنان مشخص باشد و به مسئول ليگ ارائه گردد (تأكيد مي گردد در موعد مقرر اسامی اعضاي تيم به مسئول ليگ داده شود)
5) سرپرستان و کاپیتان های تیم شرکت کننده موظف هستند ده دقیقه قبل از شروع مسابقات ارنج روز خود را به سرداور یا جانشین بصورت کتبی با امضاء و مشخص شدن کاپیتان تیم اعلام کنند.
6) زمان مسابقه 90 دقيقه براي هر بازيكن و 30 ثانيه وقت اضافه به ازاي هر حركت مي باشد.
7) چنانچه تیمی با تأخیر به محل مسابقه برسد، می بایستی قبل از شروع مسابقه ارنج تیمی خود را تلفنی به سرداور اعلام نمایند در غیر اینصورت ارنج اصلی محاسبه می شود.
8): نیم ساعت پس از شروع مسابقه چنانچه بازیکنی سر میز حاضر نشود بازنده می شود.
9) چنانچه یک یا چند بازیکن در حین مسابقه بعلت وضعیت جسمانی نامطلوب بصورت موقت قادر به ادامه مسابقه نباشند ، سرداور می تواند از اختیارات قانونی خود استفاده نموده و بمدت 15 دقیقه زمان مسابقه را نگه داشته تا وضعیت بهبودی آنان مشخص گردد در هر صورت تصمیم نهایی را سرداور خواهد گرفت.
10) در پايان نيم فصل، نقل و انتقال بازيكن از تيم به تيم ديگر مي بايستي با رضايت سرپرست هاي تيم هاي مذكور صورت پذيرد،‌بازيكني فاقد رضايتنامه باشد قادر نخواهد بود به تيم ديگري بپيوندد و انتقال وي از درجه اعتبار ساقط خواهد بود.
(رضايتنامه بازيكن بايد 48 ساعت قبل از شروع مسابقات به مسئول لیگ ارائه شود.)
11) چنانچه بازيكني پس از پايان نيم فصل بدون رضايتنامه از سرپرست تيم خودي براي تيم ديگري حاضر به مسابقه شود بازي هاي وي در تیم جدید باخت و از امتياز تيمي كسر مي گردد. ضمناً بعلت تخلف از آئين نامه جهت تنبيه و محروميت از يك تا سه ماه به كميته انضباطي هيأت استان معرفي مي گردد. (كميته انضباطي مي تواند به مدت يك تا سه ماه تعليق نمايد يا از مسابقه محروم كند)
12) کلیه تیمهای شرکت کننده در لیگ استان موظفند 48 ساعت قبل از هفته اول مسابقات ارنج کامل تیمی خود را به ترتیب میز یک تا چهار به مسئول سازمان لیگ (باقری) ارائه نماید. ضمناً فقط می توانند میزهای پنج و شش خود را خالی و در صورت لزوم در خصوص معرفی یک یا دو نفر ظرف 48 ساعت قبل از شروع دور بعد به سازمان لیگ ارائه نمایند.
13)  چنانچه دو بازیکن از یک تیم قصد شرکت در مسابقات رسمی کشوری یا برون مرزی دارند، 48 ساعت قبل از شروع آن می بایستی توسط سرپرست یا کاپیتان خود مراتب را بصورت کتبی به مسئول سازمان لیگ اعلام نمایند تا عدم حضور وی در مسابقات لیگ استان موجه باشد.
14) اگر دو بازيكن از يك تيم بنا به دلايل موجه (مسابقات رسمی كشوري يا برون مرزي ) زير نظر فدراسيون شطرنج كشور نتوانند در روز مسابقه حضور بهم رسانند، مسابقه تيم مذكور به تعويق خواهد افتاد و در اولين فرصت مسئول برگزاري مسابقات تاريخ ديدار عقب افتاده را به سرپرستان تيم های ذینفع ابلاغ مي نمايند. اگر دو بازیکن بدون ارسال نامه کتبی از سوی سرپرست یا کاپیتان به مسابقات کشوری یا بین المللی اعزام شوند و سایر بازیکنان همان تیم در مسابقات لیگ استان شرکت نکند به منزله باخت 4 بر صفر محاسبه می گردد.
15) حضور نوجوانان بطور همزمان در لیگ نوجوانان و لیگ استان بلامانع می باشد.
16) در صورت موافقت ریاست محترم هیأت استان ، ملی پوشان بانوان می توانند هم زمان در لیگ بانوان و لیگ برتر شرکت نمایند.
17) اگر یک بازیکن با دو تیم قرارداد داخلی ببندد، قراردادی برای هیأت شطرنج قانونی محسوب می شود که در سازمان لیگ ثبت شده باشد.
18) اگر یک بازیکن با دو تیم قرارداد داخلی ببندد و هیچکدام از قراردادها در سازمان لیگ ثبت نشده باشد، قراردادی قانونی است که بازیکن اولین بازی خود را با آن تیم انجام بدهد، بنابراین بازیکن آن تیم محسوب می شود.
19) اگر بازیکنی با دو تیم قرارداد داخلی تنظیم کند و از هر دو تیم مبلغی دریافت نماید، بعنوان بازیکن متخلف به کمیته انضباطی معرفی می گردد تا وضعیت وی مشخص شود و حق ندارد در هیچ تیمی بازی نماید.(اگر بتواند رضایت یک تیم را به هر دلیلی جلب نماید بلامانع است)
20) بازیکنی که بعنوان متخلف به کمیته انضباطی معرفی می شود تبیهات ذیل برای وی از سوی کمیته انضباطی در نظر گرفته می شود که قابل اجرا است.
الف) توییخ کتبی  ب) محرومیت از یک جلسه یا بیشتر ج) محرومیت از یک تا سه ماه
21) هر گونه بی نظمی در سالن مسابقه توسط بازیکن، سرپرست و کاپیتان پس از محرز شدن آنان توسط سرداور یا جانشین و گزارش کتبی به کمیته انضباطی محرومیت از یک تا سه ماه برای آنان در نظر گرفته و ابلاغ می شود.
22) توهین و پرخاش به داور یا داوران مسابقه پس از گزارش سرداور برای بازیکن ، مربی یا سرپرست محرومیت زیر در را بر دارد:
الف) تذکر کتبی                ب) محرومیت از یک جلسه تا پایان مسابقات   ج) محرومیت یک تا سه ماه
23) هزينه ديدار عقب مانده مبلغ 000/200 ريال به عهده تيمي خواهد بود كه بازيكنان آن به  مسابقات برون مرزي و یا كشوري اعزام شدند و سرپرست تيم مذكور مي بايد قبل از شروع ديدار عقب مانده هزينه داوري را نقداً پرداخت نماید.
24) سازمان لیگ دیدارهای عقب مانده را برنامه ریزی می کند. تیم هایی که دیدارهای عقب مانده دارند موظفند طبق برنامه در تاریخ و رأس ساعت مقرر برای انجام مسابقه حاضر شوند. چنانچه به هر دلیلی تیمی غیبت کند، نتیجه چهار بر صفر به نفع تیم مقابل محسوب می شود و چنانچه هر دو تیم سر میز مسابقه حاضر نشوند نتیجه هر دو تیم صفر محسوب می گردد.
25) حضور بازيكناني كه در ليگ كشوري بازي مي كنند در ليگ برتر بلامانع است.
26) كليه سرپرستان ، مربيان و بازيكناني که از سوي كميته انضباطي احضار مي شوند موظفند در تاريخ و موعد مقرّر خود را به كميته انضباطي معرفي نمايند در غير اينصورت كميته رأي غيابي صادر و قابل اجرا است.
27) كليه تيم هاي شركت كننده موظف هستند تا پايان مسابقات حضور یابند و چانچه به هر دليلي مسابقات را نيمه كاره رها نمايند در کمیته انضباطی فرا خوانده می شوند تا تصمیم گیری گردد.
28) مسابقات رأس ساعت 4 بعد از ظهر جمعه ها آغاز مي شود و تيم ها بايد حداقل 48 ساعت قبل از شروع مسابقات ارنج اصلي خود را به مسئول ليگ ارائه نمايند.
29) هر گونه بي نظمي و حريف آزاري بازيكنان از سوي سرداور جرايم زير را در بر دارد.
الف) اخطار          ب) باخت                                    ج) کسر امتیاز                   د) حذف از جدول مسابقات
30) چنانچه بازيكني در طول برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان در يك فصل چندین اخطار از سوي داور اخذ كند از حضور در مسابقه محروم خواهد بود.
31) سازمان ليگ موظف است ضمن گزارش كتبي به سرپرست تيمي كه بازيكن آن محروم شده  و حق شركت در مسابقه را ندارد اعلام نمايد. ضمناً مراتب نيز در سوابق بازيكن درج شود.
32) هرگونه بي نظمي و جوّسازي توسط سرپرستان تيم هاي شركت كننده تبعات زير را در بر دارد.
الف) تذكر                                   ب) اخطار                                    ج)اخراج از سالن مسابقه توسط داور
د) در صورت گزارش سرداور محروم يت توسط كميته انضباطي    
33) ارائه يك قطعه عكس و فتوكپي شناسنامه براي كليه اعضاي تيم الزامي مي باشد‌(جهت صدور كارت شناسايي براي اعضاي تيم)
34)  وروديه مسابقات مبلغ (000/000/3ريال براي ليگ برتر استان) ، (000/500/2 ريال ليگ دسته يك)،‌ (000/000/2 ريال ليگ دسته دوم) به حساب شماره 53-823953 مي بايستي 48 ساعت قبل از شروع مسابقات واريز گردد ، چنانچه تيمي تا پايان موعد مقرر (يعني 48 ساعت مانده به شرو ع مسابقات) ورودي مسابقات به حساب هيأت واريز نكند، به منزله انصراف از مسابقات تلّقي مي گردد و بلافاصله تيم ديگري در فرصت باقي مانده جايگزين مي گردد.
35) هر گونه اعتراضي به راي داور پس از پايان همان مسابقه به صورت كتبي همراه مبلغ 000/500 ريال به حساب هیأت حداكثر 24 ساعت به سازمان ليگ ارائه تا بررسي شود.
36) کلیه مسائل فنی فی مابین دو یا چند تیم که باعث بروز مشکلات در نتیجه دیدار تیمی شود پس از اعتراض سرپرست تیم یا تیم ها ظرف مدت 24 ساعت بعد از مسابقه توسط اعضای هیأت ژوری ، مسئول سازمان لیگ و سرداور مسابقات بررسی و تصمیمات متخذه به تیمها ابلاغ می گردد و قابل اجرا است.
37) در صورت گزارش سرداور و محرز بودن هرگونه تباني در هر دور از مسابقات (غیر از باخت همان دور) بازيكنان متخلف تا اطلاع ثانوي از شركت در مسابقات محروم تا تكليف آنان در كميته انضباطي روشن گردد.
38) حداقل تنبيه براي تيم ها يا بازيكناني كه با هم تباني مي كنند محرومیت از یک  ماه تا یک سال خواهد بود و در سوابق نيز درج مي گردد.
39) همراه داشتن هر گونه وسيله ارتباطي و الکترونیکی اعم از تلفن همراه و ... در سالن مسابقه موجب باخت بازیکن مي شود.
40) سرپرستان محترم و ساير مسئولين تيم ها اجازه ندارند نوشيدني (از قبيل نوشابه ، چاي و آب ميوه) سر ميز مسابقه بگذارند.
41) هيچ بازيكني حق ندارد در زماني كه نوبت حركت با خودش است از سر ميز مسابقه بلند شود، بنابراين پس از انجام حركت خود ايرادي ندارد.
42) اگر بازيكني حركت حريف خود را مشاهده نموده و حتي اگر ثبت نكرده باشد و بدون حركت از ميز بلند شود از اختيارات سرداور و داوران مي باشد به وي اخطار بدهد. چنانچه اين عمل مجدداً تكرار شود منجر به باخت مي شود.
43) بازيكنان اجازه ندارند محوطه  مسابقه(سالن مسابقه، دستشویی و بوفه) را بدون اجازه سرداور ترك كنند. چنانچه مشاهده شود از اختیارات سرداور است می تواند منجر به باخت آن بازیکن شود. براي بازيكن خاطي باخت محسوب مي شود. (بخصوص در محوطه بيروني هيأت)
44) تساوی توافقی باید سر میز مسابقه انجام گیرد. توضیح اینکه بازیکن هر دو تیم باید سر میز مسابقه حاضر شوند و پس از ثبت حداقل 15 حرکت در سر میز که به رویت داور رسیده باشد، می توانند اعلام تساوی نمایند.
45) چنانچه در طول برگزاری مسابقات ابهامی پیش آید که در آئین نامه پیش بینی نشده است، سریعاً مسئول سازمان لیگ و مسئولین کمیته های فنی، داوران، مسابقات و انضباطی طی جلسه ای موارد پیش بینی نشده اقدام لازم بعمل می آید.
46) دارا كارت بيمه ورزشي و کارت عضویت هیأت استان برای بازيكنان الزامي است .
47) تيم هاي شركت كننده در ليگ استان در صورت داشتن امكانات مناسب و تمايل جهت ميزباني (مثلا ميزباني در هفته سوم) مي توانند تقاضاي كتبي خود را 10 روز زودتر به سازمان ليگ گزارش نمايند تا پس از بررسي و هماهنگي با تيم هاي شركت كننده مسابقه آن هفته را در محل مورد درخواست كننده برگزار نمايد.
48) هيأت شطرنج استان به منظور ارج نهادن به مسابقات ليگ هاي استان جوايز نقدي و احكام و جام قهرماني اهداء خواهد نمود، كاپ اخلاق نيز به يكي از تيم ها با نظر اعضاي سازمان ليگ تقديم خواهد شد.
49) نحوه پوئن شكني مسابقات ليگ هاي استان به شرح زير مي باشد.
الف) برد تیمی                  ب) برگر              ج) ديدار مستقيم
50) قهرماني ميزها : طريقه محاسبه : ( 1- درصد 2- تعداد بازي بيشتر 3- رویارویی مستقیم 4- تیم بالاتر)
51) تیم های شرکت کننده در لیگ های استان موظف هستند مبلغ 000/000/2 ریال بابت ودیعه بصورت امانت نزد دبیر محترم یا مسئول محترم سازمان لیگ تحویل نمایند تا تیمها و بازیکنان ملزم شوند تا پایان مسابقات هر چهار میز حضور مستمر داشته باشند در غیر اینصورت مبلغ فوق به نفع هیأت شطرنج استان ضبط و بازیکن یا بازیکنان متخلف جهت تنبیه به کمیته انضباطی معرفی می گردند.
52) حد نصاب بازیها برای محاسبه قهرمانی میزها:
الف) در لیگ برتر در ميز يك تا چهار ،‌7 بازي – ميز پنج و شش ، 5 بازي محاسبه مي گردد.
ب)‌ در لیگ یک : ميز يك تا چهار، 9 بازي – ميز پنج و شش،‌7 بازي
ج) در لیگ دو: میز یک تا چهار 6 بازی – میر پنج و شش، 4 بازی
53) داشتن کد سیستم جامع برای هر بازیکن اجباری است.
 
54) جوايز ليگ :
ليگ قهرمانان
ليگ دسته اول
ليگ دسته دوم
1- تيم اول: 000/500/8 ریال
1- تيم اول: 000/500/4 ريال
1- تيم قهرمان: 000/500/3 ريال
2- تيم دوم: 000/500/5 ريال
2- تيم دوم: 000/500/3 ريال
2- تيم دوم: 000/500/2 ريال
3- تيم سوم: 000/500/4 ريال
3- تيم سوم: 000/000/3 ريال
3- تيم سوم: 000/500/1 ريال
قهرمان ميزهاي ششگانه هر كدام 000/250 ريال
قهرمان ميزهاي ششگانه هر كدام 000/150 ريال
قهرمان میزهای ششگانه هر کدام
000/100 ریال
 
 
     ضمناً کلیه تیم ها موظف می باشند ارنج خود را تا پایان وقت اداری 5 مهر ماه 1391 به مسئول سازمان لیگ (محمود ترازی)اعام نمایند. در صورت عدم آمادگی تیم ها، به منزله انصراف از لیگ خواهد بود.
7223050-0131 (هیأت استان)
09113346399 (مسئول سازمان لیگ)
 
 
 
اسامی تیم هی شرکت کننده
 
 
لیگ برتر
 
لیگ دسته یک
 
لیگ دسته دو
 
1.پایگاه قهرمانی هیأت شطرنج
2.شهرداری فومن
3.شهرداری لنگرود
4.بنادر و دریانوردی انزلی
5.آرین شاندرمن
6.نوین الف
7.دنیای فلز
8.خمام
9-تیلار تالش
10-دخانیات گیلان
11-لشت نشاء
12-آستارا
 
 
 
 
 
 
 
 
1-بانک ملی رشت
2-شرکت مدیریت تولید برق گیلان
3-باشگاه شطرنج قلعه
4-توزیع برق
5-مدرسه پژوهندگان کیاشهر
6- شهرداری انزلی
7-شیشه و آئینه خمیرخمام
8-چای حشمت فومن
9-ماهان سازان رشت
10-دهداری پره سر
11-هیأت شطرنج آستانه
12-شهرداری لاهیجان
13-آستارا
14-نوین ب
1-نوجوانان اندیشه مهر
2-بهزیستی لاهیجان
3-تربیت بدنی خمام
4-اندبشه برتر
5-آب منطقه ای رشت
6-مدرسه ماهان سازان لاهیجان
7-باشگاه شطرنج قلعه
8-سیر و سفر خدایگان لاهیجان
9-هیأت شطرنج فومن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 منبع  :سایت پروچس


ارسال شده در مورخه : جمعه، 10 شهريور ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 قهرمانی گیلان 1393  [ دوشنبه، 6 مرداد ماه، 1393 ] 196 مشاهده
 قهرمانی رده سنی 8تا12سال خراسان رضوی 98  [ جمعه، 10 خرداد ماه، 1398 ] 123 مشاهده
 مسابقه سریع (25*2)در هیات قائمشهر  [ سه شنبه، 20 فروردين ماه، 1392 ] 843 مشاهده
 دهمين دوره مسابقات بين المللي جام خزر  [ دوشنبه، 26 دي ماه، 1390 ] 1061 مشاهده
 چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی خزر  [ پنجشنبه، 14 آبان ماه، 1394 ] 238 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب