معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

سایت شطرنج رخ

به میزبانی هیات شطرنج هرمزگان برگزار شد:

اولین نشست شطرنج فارس ، کرمان ، بوشهر ، هرمزگاناولین نشست روسای هیات شطرنج استانهای فارس ، کرمان ، بوشهر و هرمزگان به ریاست دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی صبح روز ۵ شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۱ در خانه شطرنج بندرعباس برگزار شد.این جلسه که با حضور هادی کریمی دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی – محمد مهدی جهانبخش معاونت توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان – دکتر رحیم استخری رئیس هیات شطرنج استان فارس - محبوبه شیروانی نماینده شطرنج استان کرمان – حسین احمدی سرخونی رئیس هیات شطرنج استان هرمزگان – ایرج رستمی نایب رئیس هیات شطرنج استان هرمزگان و شهرام سالاری دبیر هیات شطرنج استان هرمزگان ، علی اصغر اصغری مسئول کمیته فرهنگی و روابط عمومی هیات شطرنج استان هرمزگان برگزار شد که سید ایمان بکا رئیس هیات شطرنج استان بوشهر بعلت بیماری موفق به حضور نشد و طی تماسی با مسئولین اعلام داشت در جلسات آتی حضور به هم خواهد رساند.

 

سایت شطرنج رخ

مصاحبه خبرنگاران صداو سیمای خلیج فارس با دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران

سایت شطرنج رخ

 

قبل از شروع جلسه خبرنگاران صدا و سیما با هادی کریمی دبیرفدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران گفتگو کردند که در این مصاحبه دبیر فدراسیون روند شطرنج هرمزگان را در دو سال اخیر رو به رشد دانست و از زحمات احمدی رئیس هیات شطرنج استان و تیم وی قدردانی کرد و در مقایسه با شطرنج استان های مطرح همچون تهران و گیلان روند پیشرفت شطرنج استان را سریع دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد حضور شطرنجبازان استان در تیم ملی باشد. وی همچنین برگزاری این نشست به ابتکار هیات شطرنج استان هرمزگان را در پیشبرد شطرنج جنوب کشور موثر دانست.

سایت شطرنج رخ

 

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم با پخش سرود ملی حضار ادای احترام نمودند در ادامه احمدی رئیس شطرنج استان هرمزگان ضمن خوشامدگوئی به حضار از رسانه های گروهی بدلیل همکاری بسیار خوب شان در پخش اخبار تشکر کرد و پیشنهاد داد که از این پس دبیر هیات شطرنج هر استانی که میزبان این نشست باشد بعنوان دبیر جلسه منصوب شود.

 

سایت شطرنج رخ

 

در ادامه جهانبخش معاون توسعه ورزش استان ضمن تشکر و قدردانی از مهمانان بخصوص دبیر فدراسیون شطرنج و روسای هیات ها اظهار داشت: هیات شطرنج را یکی از فعالترین هیات های استان است و ادامه داد در اکثر روزها شاهد این هستیم که اخبار این هیات در مطبوعات و صدا و سیما بخوبی منعکس می شود.

جهانبخش در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد داد فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی طوری برنامه ریزی نماید تا با استفاده از توان موجود در استان های شرکت کننده در این نشست بصورت منطقه ای نسبت به برگزاری کلاس های مربیگری و داوری اقدام شود تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود و هم با افزایش مربیان و داوران پیشرفت شطرنج را در مناطق جنوبی سرعت بخشیم.

سایت شطرنج رخ

 

کریمی دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سخنان خود ابتکار هیات شطرنج استان را قدمی موثر دانست و گفت این اقدام نشان می دهد که بررسی هائی بعمل آمده و نیازهائی بوجود آمده که نتیجه آن برگزاری این جلسه است و خواستار آن شد که با ایجاد اساسنامه ای برای این نشست هدف از تشکیل آن را مشخص نمایند و ادامه داد مزایای این نشست بهره مندی استان ها از امکانات یکدیگر است و افزودند اگر بتوانید روی رده های سنی کار بکنید مطمئن باشید شانس بیشتری برای مطرح شدن در شطرنج ملی و بین المللی را دارید.

کریمی بعنوان یک ناظر از بیرون به شطرنج استان هرمزگان اظهار داشت یکی از مشکلات استان حضور کم بانوان در فعالیت های شطرنجی است.

سایت شطرنج رخ

 

محبوبه شیروانی نماینده هیات شطرنج استان کرمان در شروع سخنان خود با اشاره به سخنان دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران خود را نماینده شطرنج کرمان و بانوان در این جلسه دانست و به طرح مشکلات پرداخت . پیشنهاد های نماینده شطرنج کرمان :

۱- برگزاری لیگ منطقه ای و شناسائی شهرستان های فعال و حضور تیم هائی از آن شهرستان ها در لیگ منطقه ای.

۲- با توجه به مشکلات خاص بانوان برای حضور در مسابقات پیشنهاد داد در مناسبت های خاص که امکان همراهی خانواده ها وجود داشته باشد مسابقات بانوان برگزار شود.

۳- پیشنهاد شد از طریق فدراسیون و با هماهنگی آموزش و پرورش رده های سنی را به سمت شطرنج هدایت کنند.

۴- برای پیشرفت رده های سنی پیشنهاد شد نفوذ شطرنج را در ادارات و ارگان ها و خانواده ها بیشتر کنیم تا بدینوسیله خانواده ها ترغیب به سرمایه گذاری برای حضور فرزندانشان در عرصه شطرنج شوند.

۵- فدراسیون شطرنج مسابقات آزاد ریتد خاص بانوان در منطقه (۴ استان ) را حمایت نماید تا تعداد بانوان ریتینگ دار افزایش یابد.

وی در انتها یکی از مشکلات بانوان را بعد مسافت و مشکلات فرهنگی در جهت شرکت در مسابقات دانست.

 

سایت شطرنج رخ

 

دکتر رحیم استخری رئیس هیات شطرنج استان فارس در ابتدای سخنان خود مسافت بیشتر و بزرگتر و دوری از مرکز را دلیل سهم کمتر استان های جنوبی از مسابقات و کلاس های داوری و مربیگری دانست و پیشنهاداتی ارائه داد:

۱- هماهنگی هیات ها بر اساس یک اتحادیه شطرنج ۴ جانبه صورت گیرد و برای آن اساسنامه ای تنظیم شود و اساسنامه پیشنهادی در نشست بعدی به تصویب برسد.

۲- در بخش داوری و مربیگری درجه ۳ مشکل خاصی وجود ندارد ولی در درجات بالاتر مسلما مشکلاتی از قبیل به حدنصاب نرسیدن متقاضیان که پیشنهاد می شود متقاضیان را به حضور در اینگونه کلاس ها در این چهار استان ترغیب و فدراسیون هم کمک کند در مواردی که برای برگزار کننده مشکل خاصی نباشد در صورت به حدنصاب نرسیدن کلاس برگزار شود چون نیاز مبرم منطقه است.

۳- فدراسیون هماهنگ نماید برای مسابقات این منطقه از داوران بومی برای سرداوری مسابقات استفاده شود تا هزینه کمتری برای برگزاری مسابقات و در نتیجه تامین هر چه بیشتر هزینه ها برای برگزار کننده شود.

۴- پیشنهاد راه اندازی لیگ منطقه ای در ابتدا با ۴ تیم و به مرور افزایش تیم ها.

۵- با توجه به پیشنهاد نماینده کرمان اگر بخواهیم مسابقات ریتد مخصوص بانوان برگزار کنیم بایستی بانوان ریتینگ دار استان های اتحادیه به مسابقات اعزام شوند.

۶- با حمایت فدراسیون در تامین اساتید مجرب همچنین با استفاده از مربیان استانی اردوهای رده سنی برگزار شود.

۷- در رابطه با استفاده از امکانات جهت میزبانی مسابقات بزرگ تعامل بین هیات های عضو بوجود آید.

 

سایت شطرنج رخ

 

حسین احمدی سرخونی رئیس هیات شطرنج استان هرمزگان با اشاره به سخنان دبیر فدراسیون شطرنج اظهار داشت با توجه به سرعت گرفتن پیشرفت شطرنج منطقه این نیاز حس شد که با همکاری استان های مجاور بتوانیم کمبودها را مرتفع و از تجربیات یکدیگر در پیشبرد اهداف عالیه استفاده نمائیم و پیشنهاداتی ارائه دادند :

۱- مسابقات مناسبتی همگانی با حضور حداکثری استان ها برگزار شود تا سطح کیفی آن بالاتر رود.

۲- جلسات بصورت استانی و مستمر برگزار شود و طوری هماهنگ شود تا در مجمع فدراسیون یکی از اعضا با استفاده از زمان بیشتری خواسته جمع را مطرح نماید.

۳- با توجه به اینکه استان هرمزگان در نظر دارد به منظور نفوذ شطرنج در بین خانواده ها همایش بزرگ شطرنج را بصورت سیمولتانه با حضور حدود ۳۰۰ نفر برگزار نماید از استان ها درخواست یاری دادن در این مسابقات و از فدراسیون درخواست نمود با اعزام شطرنجبازان مطرح کشور بطوریکه هر کدام با ۳۰ نفر مسابقه سیمولتانه برگزار نمایند را دادند.

 

سایت شطرنج رخ

 

شهرام سالاری دبیر جلسه پیشنهاد داد که در مسابقاتی که در این چهار استان برگزار می شود برای ترغیب شرکت کنندگان در اعزام به مسابقات یا هیات ها نیمی از هزینه اعزام را تقبل نمایند یا در آیین نامه ها برای شرکت کنندگان اعضای این چهار استان با معرفی نامه هیات ها ورودی و هزینه اسکان با تخفیف ۵۰ درصدی پیش بینی شود.

 

سایت شطرنج رخ

 

علی اصغر اصغری مسئول کمیته فرهنگی و روابط عمومی هیات شطرنج استان هرمزگان با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج خانواده در استان هرمزگان پیشنهاد برگزاری این مسابقات را در سطح وسیع تر بین استان ها داد و اظهار داشت به این وسیله مشکلات فرهنگی در اعزام بانوان به مسابقات حل می شود چون خانواده ها در آن مشارکت خواهند داشت.

هادی کریمی دبیر فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران در انتها به جمع بندی مطالب پرداخت و پیشنهاداتی برای هیات ها داد.

۱- در برنامه های اعلامی بار مالی را ببینید تا در اجرا با شکست روبرو نشود.

۲- به منظور تشویق بازیکنان در رده های مختلف تیم های هیات تشکیل شود و برای حضور در تیم ها مسابقات انتخابی برگزار گردد.

در خاتمه جلسه تفاهم نامه ای به امضا حاضرین رسید.

 

منبع: پایگاه رسمی هیات شطرنج هرمزگانارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 11 آبان ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 المپیاد فرزندان کارکنان شرکت گاز ایران  [ چهارشنبه، 29 مرداد ماه، 1393 ] 255 مشاهده
 لیگ برتر ایران خاتمه یافت .  [ شنبه، 28 بهمن ماه، 1391 ] 989 مشاهده
 خبرهای کوتاه از سایت شطرنجباز  [ جمعه، 2 مرداد ماه، 1394 ] 498 مشاهده
 آئین نامه پاداش قهرمانان ورزشی تدوین شد.  [ شنبه، 8 خرداد ماه، 1389 ] 1689 مشاهده
 در مراسم تجلیل از افتخار آفرینان المپیاد  [ سه شنبه، 9 دي ماه، 1393 ] 184 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب