معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

سایت شطرنج رخ

پایان مسابقات فجیره - امارت:

قهرمانی شخار گانگولی

چهاردهمی قائم مقامی

  نخستین دوره مسابقات شطرنج فجیره در امارت متحده عربی در جدول استادی با قهرمانی "سوریا شخار گانگولی" از هند به پایان رسید. احسان قائم مقامی به عنوان تنها شطرنباز ایرانی حاضر در جدول استادی در مکان چهاردهم  قرار گرفت.

سایت شطرنج رخ

مسابقات  فجیره در امارات متحده عربی در بخش استادان که ویژه بازیکنان با درجه 2200 و بالاتر به میزبانی شهر فجیره در امارات متحده عربی با شرکت 58 شطرنباز از 22 کشور دنیا متشکل از 30 استاد بزرگ  1 استاد بزرگ بانوان  10 استاد بین المللی و 9 استاد فیده برگزار شد.

سایت شطرنج رخ

 

این دوره از مسابقات در 9 دور و به روش سوییسی با قهرمانی "سوریا شخار گانگولی" استاد بزرگ سرشناس هندی  به   انجام رسید.درجدول رده بندی نهایی مسابقات "شخارگانگولی" از هند ، آلکساندر مویسنکو" از اکراین و "چاندا ساندیپان" از هند هر سه با کسب 6.5 امتیاز و به ترتیب با احتساب امتیازشکنی در مکانهای اول تا سوم قرار گرفتند.

 

سایت شطرنج رخ

اما از کشورمان استاد بزرگ احسان قائم مقامی به عنوان تنها ایرانی حاضر در جدول استادان در حالی  که در جدول آغازین مسابقات در رتبه 26 قرار داشت در پایان با کسب 5.5 امتیاز مکان چهاردهم جدول رده بندی نهایی را به خود اختصاص داد.

سایت شطرنج رخ

قائم مقامی در این دوره از مسابقات صاحب 3 پیروزی ، 5 تساوی و 1 شکست شد. وی در دور اول بر "آریس ازولنیس"(2229) استاد فیده لیتوانیایی غلبه کرد. در دوردوم در مقابل "التاج صفرلی"(2626) استاد بزرگ آذری به تساوی دست یافت. دور سوم در مقابل "میرکئا-امیلیان پارلیگراس"(2625) از رومانی مساوی کرد. در دور چهارم برای سومین بار پیاپی و اینبار در برابر "آبجهیت گوپتا"(2667) از هند به تساوی دست یافت. قائم مقامی دور پنجم تنها شکست خود در این دوره از مسابقات را از "ایوان ساریچ"(2622) از کرواسی متحمل شد. رکورددار عنوان قهرمانی کشورمان در دور ششم از سد استاد فیده ترکمنستانی "ماکسات آتابایف"(2446) گذشت. در دور هفتم در برابر "نی هوا"(2668) استاد بزرگ قدرتمند چینی به نیم امتیاز دست یافت. اولین استاد بزرگ تاریخ شطرنج کشورمان دردور هشتم یک پیروزی دلچسب را در مقابل "ولادیسلاو تکاچیف"(2659) از فرانسه به دست آورد و در دور نهم و پایانی در برابر "غدیر حسینوف"(2621) از آذربایجان با نتیجه تساوی به کار خود در این دوره از مسابقات با قرار گرفتن در رده 14 جدول رده بندی نهایی و افزایش 13 واحدی درجه بین المللی خود با به جا گذاشتن عملکرد  2656 پایان داد.

مشاهده رده بندی نهایی جدول استادی

بد نیست بدانید که "بادور جوبووا"(2710) از گرجستان ، "لی گوانگ لیم"(2705) از ویتنام و "اتین باکرو"(2702) از فرانسه به عنوان بختهای اول تا سوم قهرمانی رقابتها به شمار می رفتند.برای جدول استادان در مجموع مبلغ 50500 دلار آمریکا جایزه نقدی در نظر گرفته شده بود که مبلغ 15000 دلار آن به قهرمان مسابقات اعظا شذ.

سرداوری این دوره از مسابقات به عهده عبدالرحیم مهدی از کشور میزبان مسابقات بود.

 

اما جدول آزاد که ویژه بازیکنان با درجه زیر 2000 و بازیکنان بدون درجه بود  58 شطرنجبار شرکت داشتند که در 9 دور به روش سوییسی با هم به رقابت پرداختند ،که در پایان "ماروین مارکوس" از فیلیپین عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در این جدول دو ایرانی به نامهای "آرام  ورهرام" و استاد فیده "محمدرضا افشاری" حضور داشتند که در پایان هر دو با کسب 6 امتیاز و با احتساب امتیازشکنی به ترتیب در مکانهای پنجم و نهم ایستادند.

مشاهده رده بندی نهایی جدول آزد

 


مرتبط:

تهیه وتنظیم : سایت وزین شطرنجیان وخواجویی نژاد

سایت رسمی نتایج مسابقات

مشاهده و دریافت بازیها

گالری تصاویرارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 2 آذر ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دور سوم مسابقات استادان بیلبائو 2012 ؛  [ يكشنبه، 9 مهر ماه، 1391 ] 704 مشاهده
 ایپاتوف،نایب قهرمانی که سرانجام قهرمان شد  [ جمعه، 27 مرداد ماه، 1391 ] 1025 مشاهده
 دور سوم قهرمانی تیمی جهان نینگبو-چین؛  [ چهارشنبه، 29 تير ماه، 1390 ] 785 مشاهده
 آخرین لحظات قهرمانی شوروی 1958  [ شنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1395 ] 218 مشاهده
 مشاهده زنده مسابقات بزرگ :  [ شنبه، 20 ارديبهشت ماه، 1393 ] 227 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب