معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

رضا جان سلام و خدا قوت رضا ترابي هم در انتقاد از مطالب سايت آچمز، مطلبي پست كرده بود . به نظرم منظور مهدي پور و نوك پيكان انتقادش فدراسيون را نشانه رفته و نه دست اندركاران برگزاري مسابقات را ، يعني من اينطور برداشت كردم ولي قبول دارم كه تركشهايي هم به شما اصابت كرده است . به هر حال از سه رضا ( پاشا نجاتي ، ترابي و مهدي پور ) انتظار رفاقت ميرود ونه خداي ناكرده كدورت. زير سايه آقا امام رضا ( ع ) به همگي شما دست مريزاد و خسته نباشيد ميگويم .

لینک متن

سایت شطرنج رخسایت شطرنج رخ

با سلام به استاد گرانقدرم وتشکر از پیام دلگرم کننده ایشان


در چند روز اخیر دوستان متعددی با اینجانب ( رضا پاشانجاتی ) در این خصوص صحبت و جویای اوضاع بوده اند پس در جواب وبه اختصار بایستی عرض نمایم :
آقای مهدی پور دوست عزیز و گرانقدر اینجانب است و همواره به این دوستی افتخار کرده و خواهم نمود و مطمئنم تمامی نوشته های ایشان از روی دلسوزی شطرنجی است و نه چیز دیگر
در حال حاضر به روز رسانی سایت نتایج وقرعه کشی دور به دور بیست ویکمین دوره مسابقات بین المللی فجر با سریال نامبر اختصاصی جناب آقای مهدی پور که ایشان لطف کرده و در اختیار اینجانب قرار داده اند صورت می پذیرد! و بنده با دوست عزیزم در ارتباط هستم .
رضای عزیز هرچه در خصوص پوشش مسابقات ( حتی کلماتی که به کار می برد همچون { گاهگاه و...} به خاطر منافع شطرنج است و بنده می پذیرم که می توان حتی بهتر از آن هم شد .
مثلا من در حالیکه از لحاظ اینترنت و استفاده از آن مشکل دارم ولی نهایت تلاشم را نموده وخواهم نمود که جداول بدون تاخیر به روز رسانی شود .
در همین زمینه حتی گالری تصاویر را هم ایجاد نمودم که تنها بازخورد آن انتقاد یکی از والدین محترم شطرنجبازان مشهدی بود که چون تصویر فرزند ایشان نبود بنده متهم به جانبداری از منافع خاصی شدم . در حالی که تمامی عکسهای موجود را ابتدا بنده برای آرشیو خویش تهیه نمودم ولی با توجه به عدم پوشش تصویری از مسابقات به آپلود آن مبادرت نمودم!!
در خصوص فایل pgn  مسابقات هم بایستی عرض نمایم در حالی که هیات خراسان رضوی دارای 10 برد پخش زنده است امکان استفاده از آنها میسر نشده و به همین خاطر بنده در حال تهیه فایل مسابقات نیز می باشم که در اولین فرصت ممکن اقدام به آپلود آن نیز خواهم نمود .

ولی این حق را هم به بنده بدهید که جانشین سرداور بودن و مسائل مربوط به داوری مسابقات  ، پوشش خبری دادن ‍،pgn  نمودن مسابقات و... فشار زیادی را به اینجانب در این چند روز وارد نموده است . اما  این دلیلی بر عدم تحقق خواسته های به حق خانواده شطرنج ایران نمی شود و به همین دلیل نهایت تلاش خود را به کار خواهم بست که به این خواسته ها جامعه عمل بپوشانم.

در خصوص بیست ویکمین دوره مسابقات بین المللی فجر هم بایستی چند نکته را یاد آور شد :

1- در طول 4 سال ریاست مهندس وجدانی بر هیات شطرنج خراسان رضوی این سومین دوره مسابقات بین المللی فجر است که مشهد میزبان آن شده است .و اگر دوره های هجده و نوزده جزو بهترین دوره ها بوده است ،لازم به ذکر است که میزبان همین میزبان دوره بیست ویکم بوده !

2-همانطور که از کاهش تعداد کشورها و اساتید می گوئیم بایستی از رشد کمی این دوره نسبت به دوره قبل هم یاد نمود .در دوره قبل مسابقات که در تبریز برگزار شد 120 شطرنجباز  و دراین دوره 175 شطرنجباز شرکت نموده اند و این درحالی است که در بسیاری از نقاط ایران  مسابقات ریتد و جداول بسته جهت دریافت درجه بین المللی برگزار می گردد و یکی از انگیزه های حضور شطرنجبازان برای اینگونه مسابقات نسبت به قبل کاهش یافته است .(فراموش نمی کنم در برهه ای از زمان مسابقات فجر تنها مسابقه ریتد ایران بود ولی اکنون شرایط بسیار متفاوت از قبل شده است .)
3-مسابقات امسال در هتل  4 ستاره در یکی از نقاط خوب مشهد و تالار ضیافت آن برگزار می گردد در حالیکه مسابقات قبلی وحتی بسیاری دیگر از اینگونه مسابقات در شرایط ضعیف تر مثل سالنهای ورزشی چند منظوره برگزار می گردید.خانواده شطرنج ایران مستحضرند که تالار شطرنج خراسان رضوی به تنهایی امکان برگزاری مسابقاتبین المللی فجر را داشت ولی هیات استان همواره به زعم خویش سعی در بهتر برگزار نمودن ورفاه شرکت کنندگانش دارد .
4-در این دوره هم همچون تمامی مسابقات بین المللی دیگر در مشهد چای و آب معدنی رایگان در سالن مسابقه موجود است درحالیکه هیات شطرنج خراسان رضوی می توانست جیبی برای این بخش بدوزد ولی به جهت رفاه شرکت کنندگان از این مورد چشم پوشی نموده است .
5-با توجه به فشارهای اقتصادی و ...در هیات های ورزشی ،باور کنید برگزاری مسابقات بین المللی فجر با جایزه ای معادل 10000 دلار کاری است بس بزرگ و فراتر از شجاعت .به قول رندی اگر نیست خوب (( بستان ، بزن ))
6-مطمئنا هیات شطرنج خراسان رضوی در برگزاری مسابقات بین المللی دارای نقاط ضعف بوده وهست ولی نقاط مثبت نیز کم نبوده اند و شایسته است به آن نکات نیز گاهگاهی اشاره نمود .
فعلا به همین چند مورد بسنده می نمایم ولی لطفا و خواهشا بنده را در دسته و باند و... خاصی نگذارید این موارد را گفتم چون به زعم خودم لازم بود به آنها اشاره شود ولی شما هم از نقطه نظراتتان دیگران را آگاه سازید و از متهم ساختن یکدیگر جدا خودداری فرمائید .

در پایان لازم می دانم به این نکته اشاره نمایم که امیدوارم فضای نقد و آزادی بیان (شطرنجی ) را در سایت رخ شاهد باشیم وهمه اعضای خانواده بزرگ شطرنج ایران با رعایت احترام  وحقوق  یکدیگر ، به بیان نقطه نظرات خویش بپردازند .ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 7 اسفند ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 طبع شاعری به میمنت بازداشت کاسپاروف  [ سه شنبه، 31 مرداد ماه، 1391 ] 1982 مشاهده
 دوستان و دروغگویان منتظر جواب باشند.  [ شنبه، 5 اسفند ماه، 1391 ] 2210 مشاهده
 21 پیامک شطرنجی از سایت رخ  [ يكشنبه، 20 بهمن ماه، 1392 ] 575 مشاهده
 هدفیابی در شطرنج  [ شنبه، 3 فروردين ماه، 1392 ] 1190 مشاهده
 برنده ها و بازنده ها  [ شنبه، 3 فروردين ماه، 1392 ] 1207 مشاهده
نام شما::
ایمیل شما::

در مورخه : دوشنبه، 7 اسفند ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر HamadanChess | ارسال پیغام شخصی)
وظیفه ی خود می دانم از تلاش های شبانه روزی برگزار کنندگان گرامی بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( بالخص جناب آقایان وجدانی و رضای عزیز ) در راه اعتلای ورزش شطرنج ایران عزیزمان ، بی نهایت تقدیر و تشکر نمائیم ( مهدی سلیم از همدان )
ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب