معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

                               (( از طلا گشتن پشیمان گشته ایم                       مرحمت فرموده ما را مس کنید .))


آمد ابروش رو درست کنه ، چشمش رو هم کور کرد !!

شطرنجبازان نگران اسکان نباشند (( چادر جهت اسکان به تعداد معدود پیش بینی شده ))!!

دنیای عجیبیه !!‌ ( نه ایران عجیبیه !) به عنوان تنها سایت قعال کشور آئین نامه جام نوروز اصفهان را آن هم در صدر اخبار سایت قرار دادم و دوستان عزیز به بهترین شکل ممکن تشکرشان را شامل حالم کردند!!
بانهایت تاسف ، عده زیادی هستند که در شطرنج  ادعای خبرنگاری دارند ، ( جالبه من در رشته تحصیلی و دانشگاهی خبرنگاری تحصیل ومدرک تحصیلی دارم و در هیچ کجا ادعا نکرده ام که خبرنگارم !؟ ولی در این چند وقت اخیر هرکی از ... قهر می کنه به خاطر درج چند تا خبر در یک سایت شطرنجی خودش رو خبرنگار می دونه !!!)

به هرحال قرار نیست هرکس هر مطلبی  را خواست در سایتش منتشر کند وبنده هم سکوت کنم و همه چیز را تحمل کنم .

به همین دلیل به روش انتخابی دوستان محترم اصفهانی جوابیه سایت رخ  در ادامه متن به شرح زیر درج می گردد:                          


1- متن موجود در این خصوص در سایت هیات شطرنج اصفهان

با توجه به برگزاری مسابقات جام نوروز 92 در اصفهان و درج اخبار کذب در برخی سایتها توضیحات زیر به علاقمندان به شرکت در این مسابقات ارائه می گردد:

1- در ایام نوروز در بسیاری از شهرها مانند اصفهان - شیراز - رشت و ... بعلت حجم بالای مسافران نوروزی و گردشگر کلیه خوابگاههای عمومی در اختیار ستاد ویژه نوروزی قرار گرفته و مسافران در بدو ورود به شهر قادر خواهند بود تا با مراجعه به چادرهای ویژه اسکان مسافران نوروزی نسبت به اسکان خود اقدام نمایند. بنابراین بازیکنانی که قصد استفاده از خوابگاههای کم هزینه را دارند می توانند با مراجعه به این مکانها اقدام لازم را بعمل اورند.ضمن انکه بسیاری از شرکتها و ارگانها نیز در این ایام خوابگاههای خود را در شهر های مختلف در اختیار کارمندانشان قرار داده و کارمندان محترم با مراجعه به ادارات خود می توانند اقدام نمایند.

2- هیچ مکان خاصی از جمله مدرسه نیمه ساز که دور از شان بازیکنان محترم شطرنج می باشد و  متاسفانه در سایت رخ (بدون ذکر منبع خبر) اعلام شده از سوی هیات شطرنج استان اصفهان در نظر گرفته نشده و این خبر بطور کلی تکذیب می گردد.

(البته خبرهایی حاکی از اعلان مسوولان محترم جام نوروز مبنی بر پیش بینی مدرسه ای نیمه ساز !! جهت اسکان احتمالی شرکت کنندگان خواهد بود !!!

با توجه به مدیریت و درایت موجود در نزد مسوولین هیات شطرنج اصفهان این موضوع قابل بررسی و مرتفع گردیدن خواهد بود .)

3- لیست کلیه مسافرخانه ها و هتلهای شهر از اوائل اسفندماه در اختیار علاقمندان گذاشته شده تا نسبت به رزرو جا اقدام نمایند.

4- از کلیه افرادی که خود را دلسوز شطرنج دانسته و قصد خدمت به شطرنج کشور را دارند درخواست می گردد هر گونه خبر را قبل از درج در سایتهای خود از طریق مسئولین مربوطه پیگیری و پس از اطمینان از صحت و درستی ان اقدام نمایند. این اصل از ابتدائی ترین اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی می باشد.

5- هیات شطرنج استان اصفهان تاسف شدید خود را از موضع گیری برخی دوستان که به جای حمایت از شطرنج کشور وقت خود و خوانندگان محترمشان را صرف تخریب می نمایند اعلام داشته و بطور جدی خواستار تصحیح اینگونه جهت گیریهای غلط و تخریب اذهان عمومی می باشد.شطرنج در حال حاضر نیازمند حمایت همه جانبه از سوی علاقمندان به این رشته بوده و اینگونه حرکات هیچگونه کمکی به پیشرفت این رشته نخواهد نمود......

 

2- نظرات موجود در سایت هیات شطرنج اصفهان بدون کم و کاست

سایت شطرنج رخ فرازنده در تاریخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۱

مطمئن هستم هیات شطرنج اصفهان بهترین میزبانی را در بهار زیبای اصفهان خواهد کرد با سپاس از همه مسئولین

سایت شطرنج رخ محمد از اصفهان در تاریخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۱

از انجایی که اطهار نطر اینجانب باعث بروز چنین واکنشی شد لازم میدانم از سایت شطرنج اصفهان حلالیت بطلبم همچنین سایت رخ تنها سایتی است که اگهی مسابقه نوروز اصفهان را چاپ کرده وتنها اشتباهش اعتماد کردن به پدر خوانده شطرنج کسی که عامل اصلی تمام دوبهمزنیها وحاشیه سازی هااست بوده.......

سایت شطرنج رخ مهران در تاریخ ۲۲/۱۲/۱۳۹۱

احتملا منابع خبری که این خبرها را به سایت شطرنج وزین رخ داده اند، اشتباه کرده اند. امیدوارم در آینده چنین مشکلاتی را نداشته باشیم.
لینک خبر در سایت هیات شطرنج اصفهان


3- جوابیه سایت رخ

در زیر
متن مندرج در سایت هیات شطرنج اصفهان و پاسخ سایت رخ می باشد.

با توجه به برگزاری مسابقات جام نوروز 92 در اصفهان و درج اخبار کذب در برخی سایتهای خبر ساز توضیحات زیر به علاقمندان به شرکت در این مسابقات ارائه می گردد:

اخبار کذب ( جمع بسته شده مگر چند خبر داده شده ؟ و ضمنا چند تای آن خبرها دروغ وکذب بود؟

در برخی از سایتهای خبر ساز؟ ( یعنی به جز سایت رخ سایتهای دیگری نیز به اینگونه درج اخبار کذب به قول دوست عزیز خبرنگار من !!! پرداخته اند ؟؟)

جالبه ! از دوست عزیزی که رسالت خبرو خبرنگاری رو واقفند و در ایشان روح آن موج می زند توقع بیش ازاین است در یک خط نوشته ایشان کلی ابهام و ...وجود دارد .

 

1-در ایام نوروز در بسیاری از شهرها مانند اصفهان - شیراز - رشت و ... بعلت حجم بالای مسافران نوروزی و گردشگر کلیه خوابگاههای عمومی در اختیار ستاد ویژه نوروزی قرار گرفته و مسافران در بدو ورود به شهر قادر خواهند بود تا با مراجعه به چادرهای ویژه اسکان مسافران نوروزی نسبت به اسکان خود اقدام نمایند. بنابراین بازیکنانی که قصد استفاده از خوابگاههای کم هزینه را دارند می توانند با مراجعه به این مکانها اقدام لازم را بعمل اورند.ضمن انکه بسیاری از شرکتها و ارگانها نیز در این ایام خوابگاههای خود را در شهر های مختلف در اختیار کارمندانشان قرار داده و کارمندان محترم با مراجعه به ادارات خود می توانند اقدام نمایند.

خبرنگار گرامی !!‌ همانطور که با دو رنگ مشخص شده یک متن با یک مفهوم را دوبار انهم پشت سرهم دیگر تکرار نموده اند ( شاید از فنون خبرنگاری است که ایشان ابداع فرمودند !؟ )ایشان  که از خبر مندرج در سایت رخ البته خبری که ایشان بد برداشت کرده بودند ، آشفته و پریشان خاطر بودند که چرا سایت رخ نوشته اسکان در یک مدرسه نیمه ساز .

خودشان از مدرسه نیم ساز هم فراتر رفتند چرا که با کمال افتخار ( گند زده !‌) وفرمودند : ( چادر هایی برای اسکان و...) به خدا تا الان این نوع اسکان را برای مسابقات شطرنج نشنیده بودم هرچند که ممکن است برخی از این نوعت اسکان تا به حال استفاده کرده باشندولی اینکه برگزار کننده ای این شرایط را جزو برنامه ریزی و تمهیدات خودش بداند نور علی نور است .

کسی که مهمان دعوت می کند برای مهمان و آسایش  و راحتی مهمانش سنگ تمام می گذارد نه سنگ حمام !

از اصفهانیهای مهمان نواز و خوش قریحه بعید است که یک نفرشان هم طرز فکری به این سان داشته باشد!؟

هیچ مکان خاصی از جمله مدرسه نیمه ساز که دور از شان بازیکنان محترم شطرنج می باشد و  متاسفانه در سایت رخ (بدون ذکر منبع خبر) اعلام شده از سوی هیات شطرنج استان اصفهان در نظر گرفته نشده و این خبر بطور کلی تکذیب می گردد.

گفته اند( آقای خبرنگار ) هیچ مکان خاصی از جله مدرسه نیمه ساز که دور  از شان و... خوب عزیز برادر ، لطفا بفرمائید تا حالا در کجا اسکان در چادر و... برای شطرنجبازان را شنیده بودید ودیده بودید که با افتخار این مورد را هم به شان شطرنجبازان عزیز افزودید ؟

بدون ذکر منبع بودن خبر مندرج را عنوان نموده اند ، در جواب لازم است اشاره نمایم یکی از دوستان با تماسی که با هیات داشته بودند هیچ جوابی ویا امکانی جهت اسکان نیافته بودند به جز اینکه ما شماره های تماس هتلها و محلهای اسکان را در سایت درج نموده ایم و ایشان هم بعد از این جواب قانع کننده با چند هتل و .. تماس گرفته بودند و یکی از این اماکن اقامتی مشخص شده توسط دوستان فرموده بودند که هتل با قیمت ( شما بخوانید خیلی خیلی گران ) در اختیار شما هست بعد که دوست بنده خواستار قیمت مناسبتر و پایین تری برای خویش شده بودند فرد پاسخگو فرموده بودند که یک مدرسه نیمه ساز هست ( البته خدا خیرش بده که باز یک چهار دیواری معرفی کرده بود چون آقای خبرنگار و دوستدار رشد وتوسعه شطرنج چادر را پیشنهاد داده اند !!)

خانواده محترم و بزرگ شطرنج ایران با بدعتی که آقای خبرنگار و دوستدار شطرنج گذاشته اند ( که لابد خواستار دریافت جایزه نیز خود را می دانند ) منتظر باشند که برای سال 92 مشهد که قربون امام رضا برم سال به دوازده ماه از اصفهان شلوغ تره وقتی مسابقه گذاشت اعلام کنه که کمپ زائر جهت اسکان مثلا مسابقات بین المللی فجر یا قهرمانی رده های سنی کشور خواهد بود

یا اینکه مسابقات اوپن ... برگزار می گردد وبرای کاهش هزینه شرکت کنندگان چادر های 2 نفره ویا یا دوازده نفره و... تدارک دیده شده

دوستدار شطرنج تو که واقعا گند زدی ...

 

البته خبرهایی حاکی از اعلان مسوولان محترم جام نوروز مبنی بر پیش بینی مدرسه ای نیمه ساز !! جهت اسکان احتمالی شرکت کنندگان خواهد بود !!!

با توجه به مدیریت و درایت موجود در نزد مسوولین هیات شطرنج اصفهان این موضوع قابل بررسی و مرتفع گردیدن خواهد بود .)

 

خدا خیرت بده که حداقل متن نوشته من رو گذاشتی من به آقای گلشنی ارادت قلبی دارم و ایشان رو یک مدیر لایق شطرنجی برای هیات شطرنج اصفهان می دانم ( داور بین المللی کشورم که واقعا مدیر و مدبر هستند ) و چون مطمئن بودم ( همانطور که در بالا اشاره شد) این خبر مدرسه نیمه ساز از سوی مدیریت وکادر محترم هیات شطرنج اصفهان نبوده است خواستار آن بودم که مسوولین محترم هیات شطرنج اصفهان پیگیری نمایند و  همچون همیشه به خانواده بزرگ شطرنج و علاقه مندان به حضور دراین مسابقات ارج بنهند .

3-  لیست کلیه مسافرخانه ها و هتلهای شهر از اوائل اسفندماه در اختیار علاقمندان گذاشته شده تا نسبت به رزرو جا اقدام نمایند.

خداخیرتون بده و اجرش رو ببینی که لیست مسافرخانه ها وهتلها رو در سایت گذاشتی ولی لازم به توضیح است اکثر کسانی که وارد سایت شما آقای خبرنگار ودوستدار شطرنج می شوند توانایی جستجو و یافتن امکانی که شما برای ایشان در نظر گرفته اید را دارا هستند ولازم نبود اینقدر ! به خودتون فشار بیاورید  .

فرمایش شما دقیقا یعنی اینکه مشهد مسابقه ریتد داشته باشه و لیست کلیه مسافرخانه ها وهتلها رو تو سایت هیات منتشر کنه وبعد توقع داشته باشیم که برامون دعای خیر هم بکنن !

به جرات می گم همین الان بیش از 10 نفر مشهدی دوست دارن درجام نوروز اصفهان شرکت داشته باشند ولی به خاطر امکان اسکانی که برایشان در نظر گرفتید عطاش رو به لقاش بخشیدن

4- از کلیه افرادی که خود را دلسوز شطرنج دانسته و قصد خدمت به شطرنج کشور را دارند درخواست می گردد هر گونه خبر را قبل از درج در سایتهای خود از طریق مسئولین مربوطه پیگیری و پس از اطمینان از صحت و درستی ان اقدام نمایند. این اصل از ابتدائی ترین اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی می باشد.

گفته اند : از کلیه افرادی که خود را دلسوز شطرن دانسته و...

نمی دانم منظورشون من بودم یا کسی دیگری ؟

اگر کس دیگری مد نظر ایشان است که به من پاسخ دادن به آن ربطی ندارد ولی دراین صورت ایشان بی جا فرموده اند که نام سایت اینجانب را درمتنشان عنوان نموده اند وبه همین خاطر تصور می شود که منظورشان بنده باشم که دراین صورت رسما اعلام می کنم بنده دلسوز شطرنج نیستم

دلسوز شطرنج شما هستید که با وقاحت هرچه تمام تر اسکان در چادر را برای شطرنجبازان علاقه مند پینشهاد می دهید

من دلسوز شطرنج نیستم در جایی که شما بزرگواران حضور دارید

من دلسوز شطرنج اگر بودم امثال تو ( خبرنگار و دلسوز شطرنج ) مجال یاوه گویی و برگزاری مسابقه با هر شرایطی را نمی کردید .

دلسوزی لایق تو باشد من فقط خدمتگذار شطرنج باشم خداروشکر می کنم و راضیم

آقای با تعهد و آشنا با اصول خبرنگاری شما که همه چیز تمامی من شماره ای از شما نداشتم که تماس داشته باشم ولی شما که شماره تماس وایمیل من رو در کنار سایتی که خبرش را خوانده بودی دیدی

پس تعهدت چی شد که حتی زنگ یا ایمیلی نزدی تا من برات توضیح بدم  که مجیور نباشی جملاتی رو بنویسی که خودت رو مسخره کنی

 

 

5-هیات شطرنج استان اصفهان تاسف شدید خود را از موضع گیری برخی دوستان که به جای حمایت از شطرنج کشور وقت خود و خوانندگان محترمشان را صرف تخریب می نمایند اعلام داشته و بطور جدی خواستار تصحیح اینگونه جهت گیریهای غلط و تخریب اذهان عمومی می باشد.شطرنج در حال حاضر نیازمند حمایت همه جانبه از سوی علاقمندان به این رشته بوده و اینگونه حرکات هیچگونه کمکی به پیشرفت این رشته نخواهد نمود......

من متوجه نشدم دوستم ؟ دشمنم ؟ دلسوزم ؟ خبرسازم ؟ و...؟؟؟ ولی من اگر قصدم تخریب بود یا باشد که می دانستم ومی دانم چگونه میشود این کار را نمود ولازم نبود خبر را  در سایت خودم درج کنم و یا در تیتر اخبار قرار دهم.

آقای دلسوز وخبرنگار و... تو چند سال  وچه کارنامه ای در شطرنج  داری که دایه مهربان تر از مادر شدی ؟

پیشرفت وپسرفت رو معنا کن ..

آقای خبرنگار ، دلسوز و دایه و... ترسم از آن است که اگر اینبار هم سکوت کنم دفعه بعد و در مسابقه بعدی از شطرنجبازان بخواهی که آفتابه و... هم با خودشون برای شرکت در مسابقات اصفهان بیاورند و...

من خودم و چند نفر دیگه قصد حضور درمسابقات جام نوروز اصفهان را داشتیم ولی با توجه به تمهیداتی که شما اندیشه اید

از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرموده ما را مس کنید .

عبادت به جز خدمت خلق نیست

فعلا به همین اندازه بسنده می کنم

من الله توفیق 


جگر شیر نداری ، سفر عشق نرو

آقایان خبرنگار و آشنا با اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی در پاسخ به  جوابیه سایت رخ در یک اقدام کاملا مغایر اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی ، لینک سایت رخ را از سایت هیات شطرنج اصفهان چند روزی است که حذف نمودند ضمن تشکر و ابراز خوشحالی اینجانب به اطلاع می رساند اینجانب نه لینک سایت هیات شطرنج اصفهان را از سایت رخ حذف خواهم نمود نه خبر مسابقات نوروز و... را ولی طبق همان اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی جوابیه سایت رخ را به سایت هیات شطرنج اصفهان ارسال خواهم نمود و عزیزان طبق قانون مطبوعات ورسانه های دیجتالی موظف خواهند بود در همان سایت درج نمایند تا اصول خبرنگاری و تعهدات اخلاقی و انسانی  را از نزدیکتر لمس نمایند .

به قول جمله ای از استاد احمد رضایی من را محروم کنید ، اصلا مرا محو کنید ...ارسال شده در مورخه : جمعه، 25 اسفند ماه، 1391 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 مصاف تماشایی با قهرمان اسبق جهان  [ يكشنبه، 5 خرداد ماه، 1392 ] 904 مشاهده
 خبر ویژه  [ سه شنبه، 27 خرداد ماه، 1393 ] 322 مشاهده
 نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی کشور  [ دوشنبه، 8 تير ماه، 1394 ] 645 مشاهده
 چهارمین دوره مسابقات برق آسا (بلیتس) ریتد  [ شنبه، 20 دي ماه، 1393 ] 161 مشاهده
 مسابقه شطرنج جام مازندران (ریتد)  [ دوشنبه، 4 شهريور ماه، 1392 ] 640 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب