معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات

سایت شطرنج رخسيدحسين موسوي‌قدس در گفت‌وگو اختصاصي با دفتر خراسان خبرگزاري موج، از روند برگزاري انتخابات رياست هيأت شطرنج خراسان رضوي انتقاد كرد.
وي ضمن برشمردن مواردي كه به گفته او تخلف است، در مورد سابقه فعاليت ورزشي خود توضيح داد: من حدودا ۲۲ سال سابقه فعاليت حرفه‌اي در شطرنج دارد و ابتداي سال جاري به درخواست جمع کثيري از نخبگان شطرنج استان، تصميم گرفته است که در اين انتخابات شرکت کند.
نامزد انتخابات رياست هيأت شطرنج خراسان رضوي در ابتداي بحث گفت: مدت فعاليت دوره قبل، انتهاي ارديبهشت امسال به پايان رسيد و انتظار داشتيم که انتخابات در همان بازه زماني برگزار شود؛ اما هم چنان باگذشت قريب به 9 ماه، انتخابات برگزار نشده است.
وي ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوي، شهريورماه، نسبت به درج آگهي و اطلاع‌رساني اقدام کرد و ثبت‌نام نامزدها انجام شد. پس از آن و باگذشت فاصله طولاني سه ماه، نتايج احراز صلاحيت کانديداها آذر امسال اعلام شد و بر اساس قوانين، تربيت‌بدني استان با ارسال نامه‌اي به فدراسيون شطرنج، تعيين زمان برگزاري مجمع را درخواست نمود. اما مشکل آن زمان آغاز شد که فدراسيون نه‌تنها به اين مهم مبادرت نورزيد و ثبت‌نام مجدد را خواستار شد.
موسوي‌قدس اظهار داشت: ملاک عمل «آيين‌نامه هيأت‌هاي ورزش استان‌ها» است که مورخ ۲۵/۱۱/۱۳۸۳ به تاييد رياست وقت سازمان تربيت‌بدني رسيده و در تبصره ۱ و 2 ماده هفت اين آيين‌نامه به‌صراحت ذکرشده است:
«تبصره يک: انتخاب رئيس هيأت از ميان نامزدهايي خواهد بود که فرم مخصوص را از اداره کل تربيت‌بدني استان دريافت و پس از تکميل در موعد مقرر به اداره کل تربيت‌بدني تسليم نموده باشد.»
«تبصره دو: اداره کل تربيت‌بدني استان موظف است ۴۵ روز قبل از برگزاري زمان انتخابات، مراتب را از طريق روزنامه‌هاي محلي و نيز آگهي نصب‌شده در اداره کل تربيت‌بدني به اطلاع عموم برساند.»
وي عنوان کرد: با توجه به اين اتفاقات، مکاتباتي ميان اداره کل و فدراسيون انجام شد که نتيجه‌اي در بر نداشت. از طرفي شخصاً توانستم اواخر آذر با رييس محترم فدراسيون ملاقاتي داشته باشم. ايشان در پاسخ به چرايي تصميم فدراسيون مبني بر ثبت‌نام مجدد، ادعا کردند که تفسير آيين‌نامه با رييس فدراسيون است و براي تاريخ درج آگهي با ايشان هماهنگ نشده است!
موسوي‌قدس در ادامه افزود:حال ۳ پرسش مطرح مي‌شود: اولا، آيا قانوني که صريح است، نياز به تفسير دارد؟ ثانيا، بر چه اساسي حق تفسير آيين‌نامه مذکور در دامنه اختيارات رييس فدراسيون قرار مي‌گيرد؟ و ثالثا، اگر همان‌گونه که ايشان بارها تاکيد کرده‌اند، به دنبال ورود فرد يا جريان خاصي به هيأت شطرنج استان نيستند، پس چراييثبت‌نام مجدد و بلاتکليفيچندماهه شطرنج استان چيست؟

کانديداي انتخابات رياست هيأت شطرنج خراسان رضوي خاطرنشان کرد: براي پيگيري حقوقي ماجرا، ابتدا سه کانديداي تاييد صلاحيت‌شده به اداره کل شکايت کرديم. بنده هم موضوع را از دفتر مشترک فدراسيون‌ها پيگيري کردم که طي مذاکرات، ابتدا حق را به ما دادند و حتياز طريق نامه‌اي به فدراسيون، خواستار برگزاري مجمع شده بودند. اما در کمال ناباوري باگذشت چند روز، مواضع ايشان هم از آيين‌نامه مذکور عدول کرد و رنگ فدراسيون به خود گرفت! جالب است در يکي از مکالمات تلفني، پيگيري مکرر بنده را سرزنش کردند و پس از پافشاري‌اي که داشتم، گذشت سه ماه از فرآيند ثبت‌نام را دليلي براي ناگزير بودن ثبت‌نام مجدد قلمداد کردند.

موسوي قدس ادامه داد: پس از بي‌نتيجه ماندن پيگيري‌هايي که بيان شد، نامه‌اي به معاونت محترم توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان نگاشتم که گويا ايشان نامه را به دفتر مشترک ارجاع و ذيل آن دستور بررسي دادند.
نامزد انتخابات رياست هيأت شطرنج خراسان رضوي افزود: طبق قانون هر فرد تنها مي‌تواند دو دوره سه‌ماهه به‌عنوان سرپرست تعيين شود و تداوم آن، ميسر نيست. اما سرپرست هيأت شطرنج استان، سومين دوره سرپرستي خود را تا چند روز آينده به پايان مي‌رساند!
وي در پايان، توجه ويژه و تسريع در موضوع را از مسؤولين خواستار شد تا شطرنج استان از شرايط بلاتکليفي جاري خارج شود و پابه‌پاي دولت يازدهم، در قالب برنامه‌ريزي‌هاي مدون زمان‌بندي‌شده، به وظايف خود بپردازد و به اهداف خود نائل شود.ارسال شده در مورخه : جمعه، 18 بهمن ماه، 1392 توسط REZA  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

rook

مرتبط باموضوع :

 هوییفان : 'یک قهرمان جهان فروتن'  [ جمعه، 7 مهر ماه، 1391 ] 1044 مشاهده
 رييس فدراسيون شطرنج :  [ پنجشنبه، 4 شهريور ماه، 1389 ] 756 مشاهده
 مگنوس کارلسن ، در ماشین متافیزیک !  [ يكشنبه، 22 بهمن ماه، 1391 ] 1151 مشاهده
 مصاحبه کاسپاروف با پست تایمز (قسمت آخر)  [ سه شنبه، 29 فروردين ماه، 1391 ] 985 مشاهده
 شطرنج هنر اندیشیدن است  [ سه شنبه، 23 شهريور ماه، 1389 ] 1041 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب