معرفی مدیرسایت

مدیر مسئول و سردبیر:
 رضا پاشانجاتی

مربی رسمی فدراسیون شطرنج،
داور فدراسیون جهانی شطرنج
و کارشـــــناس خبرنگاری

reza_pashanejati@yahoo.com

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

آمار کاربران

بازی آن لاین

 

Play Chess Online

رخ در آپارات


 

رئیس فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرگزاری مهر: ایران در المپیاد جهانی ۲۰۲۰ روی سکو می‌رود

رئیس فدراسیون شطرنج ضمن رضایت از نتایج به دست آمده در رقابت های المپیاد جهانی به خصوص در بخش مردان، ابراز امیدواری کرد که در المپیاد دو دوره آتی تیم ایران روی سکو برود.مهرداد پهلوان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، به نتایج شطرنج بازان ایران در دو بخش مردان و زنان مسابقات المپیاد جهانی در باکو آذربایجان اشاره کرد و اظهارداشت: در این رقابت ها نمایندگان ایران واقعاً خوب کار کردند. آنها برای المپیاد جهانی اردوی زیادی داشتند و در مسابقاتی هم که بیشتر جنبه تدارکاتی داشت، شرکت کردند. شطرنج بازان کشورمان در آذربایجان به معنای واقعی از خودشان مایه گذاشتند و به خصوص در بخش مردان نتایج خیلی خوبی را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه اولین حضور شطرنج بازان ایران در المپیاد های جهانی به سال ۱۹۹۴ برمی گردد، خاطرنشان کرد: تا قبل از این، به طور میانگین نمایندگان ایران در این رقابت ها بین رده های ۴۰ تا ۵۰ قرار می گرفتند اما در باکو تیم ایران در بخش مردان بسیار ایده‌آل نتیجه گرفت و حتی در گروه خود قهرمان شد. این برای نخستین بار است که تیم اعزامی ایران به المپیاد جهانی نتیجه به این خوبی می گیرد.

 

رئیس فدراسیون شطرنج با یادآوری اینکه المپیاد جهانی شطرنج در باکو آذربایجان با حضور ۱۷۰ کشور در بخش مردان برگزار شد، تصریح کرد: به دلیل تعداد بالای شرکت کنندگان، تیم ها گروه بندی می شوند. به این ترتیب که هر ۳۵ تیم در قالب یک گروه با یکدیگر رقابت می کنند. تیم مردان ایران در گروه B المپیاد جهانی شرکت داشت و در رقابت با ۳۴ تیم دیگر شرکت کننده در این گروه، قهرمان شد و در رده بندی کلی میان ۱۷۰ کشور هم رتبه شانزدهم را به دست آورد. در مجموع این تیم در این دوره المپیاد ۳۰ پله صعود داشت، چرا که در دوره پیشین همین رقابت ها، رده ۴۶ را به دست آورده بود.

پهلوان زاده با اشاره به عملکرد تیم بانوان در المپیاد جهانی باکو، گفت: در این بخش ۱۴۰ تیم شرکت کردند و تیم ایران با دو رتبه صعود نسبت به دوره پیش، حائز رتبه یازدهم شد. در مجموع مردان و زنان هم تیم ایران عنوان نهم را به خود اختصاص داد.

وی با تاکید بر اینکه تیم مردان ایران در المپیاد جهانی شطرنج به لحاظ میانگین سنی جوان ترین تیم شرکت کننده بود، ادامه داد: با وجود این موضوع و سن و سال کم بازیکنان، خیلی خوب نتیجه گرفتیم. این نشان می دهد که شطرنج بازان ایران آینده خیلی خوبی دارند و می توان روی نتایج بهتر و بزرگتر آنها در رویدادهای آتی حساب کرد.

رئیس فدراسیون شطرنج در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به همین مسئله، پیش بینی شما از عملکردی که تیم اعزامی ایران به المپیاد جهانی ۲۰۱۸ گرجستان می تواند داشته باشد، چیست؟ گفت: ما بر اساس شرایط سنی بازیکنان و توانایی فنی آنها میزان پیشرفتشان را برآورد می کنیم. بر اساس برآوردی که از بازیکنان فعلی تیم ملی داریم، به این نتیجه رسیده ایم که در المپیاد آتی سیر صعودی ادامه پیدا خواهد کرد و در المپیاد ۲۰۲۰ روسیه روی سکو می رویم.

پهلوان زاده در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برای اطمینان از حاصل شدن این موفقیت چه برنامه ریزی عمده ای را در نظر دارید؟ اظهارداشت: توجه به رقابت های داخلی و به خصوص برگزاری رویدادهای معتبر در کشورمان از جمله برنامه های تعیین کننده در این زمینه است. به گونه ای باید پیش برویم که شطرنج بازان بدون نیاز زیاد به اعزام خارجی، بتوانند با حضور در رویدادهای داخلی آمادگی خود را حفظ و آن را برای رسیدن به شرایط بهتر افزایش دهند.

رئیس فدراسیون شطرنج تاکید کرد: در حال حاضر شرایط بازیکنان در تیم های ملی «الف» و «ب» به گونه ای است که نتیجه رقابت میان آنها اصلاً قابل پیش بینی نیست. هیچ یک از بازیکنان حاشیه امنیت ندارند و نمی توانند مطمئن باشند که بدون پیشرفت جایگاهشان در تیم ثابت بماند.

 

منبع : سایت فدراسیون شطرنج ایرانارسال شده در مورخه : يكشنبه، 28 شهريور ماه، 1395 توسط reza  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 یک شبه نمی‌توان به سطح اول آسیا رسید.  [ شنبه، 8 آذر ماه، 1393 ] 323 مشاهده
 از 14 فروردین و طی سه روز؛  [ پنجشنبه، 19 فروردين ماه، 1395 ] 63 مشاهده
 پایان مسابقات قهرمانی برق آسا بانوان کشور  [ جمعه، 17 دي ماه، 1389 ] 961 مشاهده
 جام اندیشمندان  [ جمعه، 29 خرداد ماه، 1394 ] 223 مشاهده
 جافریان قهرمان مسابقه مدرسه شطرنج نوین  [ جمعه، 28 اسفند ماه، 1388 ] 1224 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب