تاریخ : شنبه، 9 آبان ماه، 1388
موضوع : iran

ايران در جمع 4 تيم برتر قهرماني داخل سالن آسي

سایت شطرنج رختيم ملي شطرنج ايران با قدرت هاي شطرنج آسيا در فينال رقابتهاي برق آسا
تيم ملي شطرنج كشورمان در پايان نه دور رقابت در مسابقات شطرنج برق آساي بازيهاي داخل سالن آسيا با كسب پنج پيروزي، دو تساوي و دو باخت به همراه تيم هاي چين، ويتنام و هندوستان به مرحله فينال راه پيدا كرد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شطرنج، دور اول : تیم ایران در این دور با با ارنج احسان قائم مقامي، الشن مرادي، آتوسا پوركاشيان و شادی پريدر روی در مصاف با تيم عراق 4 بر صفر پيروز شد.

دور دوم : در اين دوراحسان به استاد بزرگ قدرتمند پنتالا هریکریشنا (2673) هند باخت. الشن روی میز دو "کریشنان ساشیکیران" قهرمان چند دوره هند را برد. آتوسا و شادی هم به "تانیا ساچدف" (قهرمان بانوان آسیا) و ایشا کاراواده باختند كه در مجموع ايران 1 بر 3 نتيجه را واگذار كرد.

در دور سوم : ایران 3 بر1 قزاقستان را شكست داد. روی میز یک احسان به استاد بزرگ سرشناس "مورتاس گازگالایف" (2643) باخت. مرادي،پوركاشيان و پريدر نیز هر سه روی میزهای دیگر پيروز شدند. ضمن اینکه پیروزی الشن در برابر استاد بزرگ "پاول کوتسو" (2568) بسیار تعیین کننده بود.

دور چهارم : در اين دور احسان با استاد بزرگ "لی کوآنگ لیم" (2602) مساوی کرد. الشن به استاد بزرگ "نگوین نگوک تانسون" (2589) باخت. آتوسا و شادی هم بر حريفان پيروز شدند. بدین ترتیب ايران نتيجه را 5/1 بر 5/2 به تیم کشور میزبان واگذار كرد.

سايت رسمي مسابقه


دور پنجم: در اين دور مرتضي محجوب بجای الشن مرادي و شایسته قادر پور بجای شادی پريدر وارد ترکیب تیم شدند. احسان، قهرمان اسبق آسیا استاد بزرگ "محمد المضیحکی" (2571) را برد. مرتضی محجوب در عین شایستگی به قهرمان غرب آسیا استاد بزرگ "محمد ال-سید" (2515) باخت، روی میز سه آتوسا در برابر قهرمان اسبق جهان استاد بزرگ چینی الاصل قطر "ژو چن" (2488) نتیجه را واگذار کرد، شایسته قادرپور نیز برد تا نتیجه 2 -2 مساوی به پایان برسد.

دور ششم : در اين دور تیم ملی ایران با ترکیب احسان قائم مقامی، الشن مرادی ابدی، شایسته قادرپور و شادی پریدرچهار بر صفر مغولستان را شكست دادند.

دور هفتم : در اين دور تیم کشورمان با تركيب قائم مقامي،مرادي ،پريدر و قادر پور 2-2 با تیم قدرتمند چين مساوي کرد و این تیم را برای اولین بار متوقف ساخت.

احسان به استاد بزرگ قدرتمند "نی هوآ" (2692) باخت، الشن قهرمان حال حاضر چین "لیرن دینگ" را مغلوب كرد. قادر پور نيز استاد بزرگ"جو ونجون" (2443) را برد، شادی هم پس از سه پیروزی پیاپی در برابر "کیان هوآنگ" (2424) نتیجه را واگذار کرد.

دور هشتم : تيم ايران با تركيب احسان قائم مقامي، الشن مرادي، شايسته قادرپور و شادي پریدر 4 بر صفر تیم نپال را شكست داد.

دور آخر: ایران در مصاف با فیلیپین - در اين دیدار روی میز یک احسان قائم مقامی، استاد بزرگ "مارک پاراگوآ" را شكست داد، روی میز دو الشن مرادی با استاد بزرگ "آنتونیو روجلیو" مساوی کرد، شایسته قادرپور بر نماينده فيليپين را فائق آمد و شادی هم روی میز چهار نتیجه را واگذار کرد. بدین ترتیب تيم ايران با نتیجه 2.5 بر 1.5 تیم قدرتمند فيليپين را مغلوب كرد. چين، ويتنام، هند و ايران به مرحله فينال راه پيدا كردند.

لازم به ذكر است در بخش مقدماتی مسابقات برق آسای تیمی، تيم های چین، هند، ویتنام، ایران، فیلیپین، قزاقستان، اردن، قطر، ازبکستان، مغولستان، عراق، تایلند، ژاپن، نپال و مالدیو طی 9 دور به روش سوئیسی با يكديگر به رقابت پرداختند.

مرحله فینال این مسابقات با حضور تیم های چین، ویتنام، هند و ایران بصورت ضربدری فردا صبح برگزار خواهد شد.
منبع این مقاله : :سایت شطرنج رخ
آدرس این مطلب : http://www.rook.ir/374//9-8-1388//ايران-در-جمع-4-تيم-برتر-قهرماني-داخل-سالن-آسي/