تاریخ : جمعه، 29 مرداد ماه، 1389
موضوع : iran

فقیرنواز قهرمان جام رمضان رشت شد .
مسابقات شطرنج آزاد جام رمضان رشت با قهرمانی جوان خوشفکر گیلانی "علی فقیرنواز" به پایان رسید. این مسابقات که از روز پنجشنبه مورخ 21/5/89 در محل هیات شطرنج استان گیلان آغاز گردید ، طی یک هفته و در 8 دور به روش سوئیسی برگزار شد که در پایان 8 دور رقابت جذاب و دیدنی علی فقیرنواز با کسب 7 امتیاز و بدون شکست به مقام قهرمانی دست یافت ، استاد فیده "امیرمحمد سوزنکار، و "امیر ساسان" نیز هر یک با 6.5 امتیاز و بر اساس پوئن شکنی به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین مهیار مهری ، جواد ترکمن نژاد و فرهاد وطن دوست عناوین چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند. گفتنی است این دوره از مسابقات با حضور 45 شرکت کننده متشکل از 2 استاد فیده ، 1 استاد فیده بانوان و 13 شطرنجباز درجه دار بین المللی برگزار گردید. همچنین قابل ذکر است ، سرپرستی این دوره از مسابقات را آقای کیومرث بیات و سرداوری آن را داور درجه یک کشورمان "محمد پورحاج قنبر" نیز عهده دار بودند.

علی فقیرنواز با درجه بین المللی (2262) با کسب 7 امتیاز و بدون شکست قهرمان این دوره از مسابقات شد. فقیرنواز به تازگی توانست عنوان نایب قهرمانی مسابقات جشنواره سراسری آقایان کشور را به خود اختصاص دهد و به مسابقات فینال قهرمانی کشور راه پیدا کند.

استاد فیده "امیرمحمد سوزنکار" با کسب 6.5 امتیاز نایب قهرمان شد. مربی درجه یک کشورمان که باشگاه شطرنج اندیشه برتر در رشت را اداره میکند ، 20 روز دیگر عازم سوئیس میشود تا به همراه تیم ملی دانشجویان کشورمان در این مسابقات حضور یابد. گفتنی است سوزنکار دارای 2 نورم استادی بین المللی می باشد.

 

شگفتی این دوره از مسابقات !!!!

سید رضی (امیر) ساسان ، که با 6.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر عنوان سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کرد. ساسان از شطرنجبازان قدیمی گیلان نیز به شمار می آید که بنا به دلایلی مدتی از شطرنج دور بود.

 

جوان آینده دار و با اخلاق گیلانی ، مهیار مهری با کسب 6 امتیاز عنوان چهارم این مسابقات را به خود اختصاص داد. مهیار با انجام بازیهای زیبا و دقیق توانست در این مسابقات خوش بدرخشد. گفتنی است مهیار مهری تنها 3 سال است که ورزش شطرنج را شروع کرده است و با نتایج خوب خود در این مسابقات مزد زحماتش را گرفت !!!

دیدار حساس و جذاب 2 استاد فیده گیلانی در دور آخر مسابقات !!!

امیر محمد سوزنکار 1 - 0 امیررضا پوررمضانعلی

جواد ترکمن نژاد که عنوان قهرمانی مسابقات بین المللی جام خزر را یدک می کشد توانست در برابر استاد فیده بانوان شهره بیات پیروز شود. و به مقام پنجمی دست یابد.

جنگ بر سر کسب عنوان چهارمی !!!!
مهیار مهری توانست بر فرشید آزادبخش غلبه کند...گفتنی است فرشید آزادبخش در اولین دوره مسابقات آزاد جام باران ، عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرده بود.

فرهاد وطن دوست (مهره سفید) ، شطرنجباز خوب خمامی با پیروزی بر محمد معصوم پور (مهره سیاه) عنوان ششمی این مسابقات را از آن خود نمود.

داور درجه یک کشورمان ، "نوید هوشدارمحجوب" توانست در دور آخر برابر شطرنجباز خوب خمامی "مجید یگانه دوست" پیروز شود و مجموع امتیازات خود را به عدد 5.5 برساند ، اما بر اساس پوئن شکنی کمتر در جای هفتم ایستاد و از کسب جایزه محروم ماند.

 

بانوی شماره 1 گیلان !!!

استاد فیده بانوان "شهره بیات" ، وی در باشگاه شطرنج اندیشه برتر رشت تدریس میکند. گفتنی است بیات در دور سوم این مسابقات توانست بر استاد فیده "امیررضا پوررمضانعلی" غلبه کند.

قهرمان آسیا در کنار پدر !!!

آریا امیدی که دارای عناوین قهرمانی زیر 8 سال آسیا و مقام سومی زیر 10 سال آسیا می باشد ، در این مسابقات حضور داشت.

داور درجه یک کشورمان "محمد پور حاج قنبر" ، سرداوری این دوره از مسابقات را بر عهده داشت.

از راست به چپ :

نیما قائمی (دبیر هیات شطرنج خمام و خبرنگار سایت Khomamchess) ، رضا عابدی (رییس هیات شطرنج خمام)

* هیات شطرنج خمام یکی از  فعالترین هیات های استان گیلان به شمار می آید که قهرمانان متعددی از جمله استاد فیده "امیررضا پوررمضانعلی" را در آستین می پرورد.

نمایی از سالن برگزاری مسابقات . . .

به 6 نفر برتر این رقابت ها جوایز ارزنده ای اهدا گردید...

کافی نت پروچس !!!

بوفه پروچس !!! به مدیریت فرزاد ولی زاده

و خبرنگار سایت پروچس (محمدصادق مرزوقی) که در این مسابقات حضور داشتم ;-)


-> مشاهده رده بندی پایانی مسابقاتمنبع : سایت پروچس

منبع این مقاله : :سایت شطرنج رخ
آدرس این مطلب : http://www.rook.ir/974//29-5-1389//فقیرنواز-قهرمان-جام-رمضان-رشت-شد-./